Dodenherdenking

4 en 5 mei 

Het thema voor 4 en 5 mei 2025 is: 80 jaar vrijheid.

 

Leven in vrijheid wordt van generatie op generatie doorgegeven sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog.


In 2024 en 2025 vieren we 80 jaar vrijheid. Tijdens  80 jaar vrijheid herdenken we de slachtoffers van toen. Ook staan we stil bij de littekens die de oorlog heeft achtergelaten en die 80 jaar later nog steeds zichtbaar zijn. We vieren dat we in een land leven waarin iedereen mag meedenken en mee beslissen. Samen moeten we de verantwoordelijkheid nemen om deze democratie te behouden.  
Vrijheid is nooit af. Kijk maar naar de wereld om ons heen waar tot op de dag van vandaag op veel plaatsen oorlog wordt gevoerd. Het is aan ons om vrijheid door te geven aan de volgende generatie. 
Daarom vieren we vrijheid niet alleen, maar samen. 
Want vrijheid deel je met elkaar. 


Bron: website Nationaal Comité 4 en 5 mei

Zondag 4 mei  
Dodenherdenking 

Vlagprotocol: Het Nationaal Comité 4 en 5 mei roept alle inwoners op om op 4 mei de gehele dag de vlag halfstok te hangen (van zonsopgang tot zonsondergang). De vlag die gebruikt wordt, is de Nederlandse driekleur.

19.00 uur    Herdenkingsbijeenkomst in de Bartholomeuskerk 
Tijdens deze - niet kerkelijke - bijeenkomst zijn er liederen van de Singing Stars en het Voorhouts Kamerkoor, worden gedichten voorgedragen door schoolkinderen en worden verhalen gedeeld.


Na de bijeenkomst worden de aanwezigen uitgenodigd om mee te lopen naar het monument, voor de herdenking op het Raadhuisplein. Ook als u de bijeenkomst niet heeft bijgewoond kunt u (onderweg) bij de tocht aansluiten. De bijeenkomst is thuis eventueel mee te luisteren via www.kerkomroep.nl.

19.45 uur    Stille tocht naar het Herdenkingsmonument op het Raadhuisplein in Voorhout. 

19.52 uur    Samenkomst bij het Herdenkingsmonument m.m.v. Scouting Boerhaavegroep Voorhout en muziekvereniging St. Cecilia.

19.54 uur    Vlagceremonie door Scouting Boerhaavegroep Voorhout.

19.56 uur    Klokluiden en het Taptoesignaal. 

20.00 uur    Twee minuten stilte. 

20.02 uur    ‘Het Wilhelmus’ wordt gespeeld door muziekvereniging St. Cecilia. 

20.05 uur    Kranslegging door de gemeente Teylingen, Oranje Vereniging Voorhout, Veteranen Duin- en Bollenstreek, Politie Hollands Midden, Historische Kring Voorhout en leerlingen van de basisscholen.

20.10 uur    Gedicht voorgedragen door een basisschoolleerling.

20.12 uur    Toespraak door een lid van het college van Burgemeester en Wethouders.

20.17 uur    Defilé langs het monument. 

De Oranje Vereniging Voorhout stelt bloemen beschikbaar om bij het monument neer te leggen. Deze worden ter plekke uitgedeeld. In de afgelopen jaren hebben we ervaren dat de belangstelling voor de 4 mei herdenking toeneemt en dat die toename zich ook bij de jeugd voordoet. De Oranje Vereniging Voorhout is daar bijzonder verheugd over.
Iedereen is van harte uitgenodigd om vanaf 19.00 uur de herdenkingsbijeenkomst in de kerk met (klein-)kinderen bij te wonen, dan wel aan te sluiten op het Raadhuisplein vanaf 19.45 uur. 


 

 

 


Share our website